FEFCO - typy vyráběných krabic

Základní konstrukční typy krabic se třídí podle katalogu FEFCO – katalogu typů, tvarů a způsobu uzavírání krabic – vytvořený mezinárodní organizací European Federation of Corrugated Board Manufacturers. Link: FEFCO katalog

Vyrobíme pro Vás nebo dodáme  jakýkoli FEFCO typ krabice, pro některé typy je nutno vyrobit výsekové formy v řádu několika tisíc korun.  Konstrukční typy FEFCO lze upravit, jejich části různě kombinovat dle Vašich potřeb nebo vyvinout úplně nový typ krabičky speciálně pro Váš výrobek.

Nejpoužívanější a nejpraktičtější FEFCO typy krabic pro Vaši inspiraci při výběru vhodného obalu pro Váš výrobek nebo zboží najdete níže.

02xx – klopové krabice:

FEFCO 0200 – krabice bez horních klop

FEFCO 0201standardní krabice s délkovými klopami doléhajícími k sobě

FEFCO 0202 krabice s delšími délkovými klopami.  Používají běžně například vinaři pro balení 6 lahví vína naležato ve dvou vrstvách po 3 na sobě – prodloužené klopy pak slouží jako fixace lahví uvnitř krabice.

FEFCO 0203 – krabice, jejíž délkové klopy se plně překrývají. Nahoře i dole tak vzniknou dvě vrstvy materiálu k dvojité ochraně zboží uvnitř krabice.

FEFCO 0207 – součástí krabice je fixační mřížka integrovaná ve dně, která po složení separuje jednotlivé kusy zboží uvnitř.

FEFCO 0211 – krabice se zasouvacím dnem i víkem

FEFCO 0216 – klopová krabice s obálkovým dnem. Krabice mohou být uzavírány automaty na automatických balicích linkách.

FEFCO 0217 – odnoska s uchem a obálkovým dnem

 

03xx – krabice s víkem:

FEFCO 0300 – krabice s víkem, spojuje se slepením nebo sešitím na bocích

FEFCO 0330 výseková krabice s víkem, spojuje se poskládáním a zaaretováním ve dně a víku pomocí zámečků 

FEFCO 0331 výseková krabice s víkem, spojuje se poskládáním, bez zámečků

 

04xx – skládané krabice:

FEFCO 0404 – tzv. „kříž“ – skládaná krabice s doléhajícími délkovými klopami

FEFCO 0421 – výseková krabice se zasouvacím víkem jednodílná, spojuje se poskládáním a zaaretováním ve dně pomocí zámečků

FEFCO 0427 – výseková krabice se zasouvacím víkem jednodílná, spojuje se poskládáním a zaaretováním ve dně pomocí zámečků a zasunutím klop na víku mezi boční stěny

 

09xx – proložky, fixační výplně:

FEFCO 0901 – proložka do krabice

FEFCO 0933 – fixační mřížka na 12 oddílů

FEFCO 0951 – fixace